Sťahovanie v lete: Na čo by ste si mali dávať pozor

Podľa štatistík sa Slováci najviac sťahujú v letných mesiacoch . Takéto sťahovanie má totiž niekoľko výhod, je teplo, slnečno, deti majú prázdniny a vám sa skôr podarí vybaviť si dovolenku. Letné sťahovanie vám môže priniesť aj zopár nevýhod.

Ktoré sú to, aké riziká vám hrozia a na čo by ste si mali dávať pozor, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Sťahovanie v lete, čo musíte vedieť

V lete sú sťahovacie firmy najviac vyťažené, práve z tohto dôvodu by ste nemali zabúdať na ich skoré zarezervovanie. Ako sme už spomenuli  vyššie, Slováci tento dôležitý krok robia hlavne v teplých letných mesiacoch. Častými dôvodom je pekné počasie a voľno v práci.

Ak plánujete využiť služby sťahovacej firmy, tak si ju určite zarezervujte aspoň mesiac dopredu. Sťahovanie na poslednú chvíľu vás nielenže vystresuje, ale stojí aj veľa peňazí. Navyše je dosť možné ,že sa vám v poslednej minúte nepodarí zohnať človeka , ktorý by vám pomohol s náročným sťahovaním.

Správne načasovanie a ako aj správny výber sťahovacej firmy sú prvými dôležitými krokmi pre úspešnú realizáciu vášho sťahovania.

Kedy je v lete sťahovanie cenovo výhodnejšie – Sťahovanie v lete počas pracovného týždňa

Ak sa rozhodnete pre sťahovaciu firmu , tak si radšej naplánujte jeden deň počas pracovného týždňa. Víkendy sú namáhavejšie a firmy si za ne účtujú viac. Utorok a streda sú najmenej vyťažené dni , a preto je aj  dosť možné , že sa vám podarí  dohodnúť na cene. Nezabudnite sa o tom informovať a využite možnosť zorganizovať si sťahovanie rýchlejším a lacnejším spôsobom.

Sťahovanie v strede mesiaca

Ďalším obľúbeným termínom u Slovákov je sťahovanie na začiatku a na konci mesiaca.

Ako je už každému dobre známe,  ceny služieb rastú v závislosti od dopytu. Preto si naplánujte sťahovanie v strede mesiaca,  kedy je dopyt po sťahovacích firmách  výrazne nižší. V tomto období je dosť možné , že vám firma poskytne zľavu, nezabudnite sa o tom informovať.

Na čo by ste si mali v lete dávať pozor

Sťahovanie na veľké vzdialenosti je v lete obrovskou výzvou, predovšetkým ak sú teploty priveľmi vysoké. Totižto nie každá spoločnosť disponuje klimatizáciou v úložných priestoroch vo svojich dodávkach. Teploty v týchto priestoroch môžu vystúpiť na veľmi vysoké teploty. Zohľadnite túto skutočnosť a dajte pozor na to čo prevážate.

V tomto ročnom období nie je vhodný transport zvierat, rastlín alebo potravín.

Ak by bolo predsa len nevyhnutné sťahovanie s vašimi domácimi miláčikmi aj v lete, nezabudnite im poskytnúť dostatok tekutín. Nezabúdajte aj na vašich pomocníkov a zabezpečte im dostatok vody a tekutín.

Ak si organizujte sťahovanie sami , mali by ste vopred myslieť na ľudí , ktorí vám so sťahovaním pomáhajú. Zabezpečte im dostatok vody, minerálky, tekutín, ovocia , a nezabúdajte na nejaký malý snack, ktorý vás udrží v dobrej nálade. Majte na mysli dostatočnú ochranu pred slnkom. Zaobstarajte opaľovacie krémy, a nevynechajte ani pokrývku hlavy. Nikto by si predsa neprial odniesť si zo sťahovania spálenie alebo slnečný úpal.

Zdroj

http://www.umzugbewertungen.de/move/umzug-im-sommer